MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 5508485
*
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 16:11:39
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5028 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01
-
3348 Fåtöljer
ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988)..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:59
-
5103 Industripall
Snurrbar, metall / träsits
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:20
-
5184 Pallar
Ett par, 1960-tal, teak, (olika tyg). Längd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:07
*
Pall
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5028 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01 -
3348 Fåtöljer
ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988)..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:59
-
5103 Industripall
Snurrbar, metall / träsits
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:20 -
5184 Pallar
Ett par, 1960-tal, teak, (olika tyg). Längd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:07